Khadi prášok ZMES BYLÍN vlasový šampón a kondicionér 150g

SKU: H-01031

Khadi prášok ZO ZMESI BYLÍN je zostavený podľa tradičnej ajurvédskej receptúry. Jedná sa o jedinečnú zmes mnohých jemne rozomletých bylín, ktorá je určená pre umývanie vlasov a pokožky hlavy, a to absolútne prírodnou cestou. Obsiahnuté ajurvédske byliny sa zároveň o vlasy intenzívne starajú, vyživujú ich a ochraňujú. Vlasy sú po umytí hodvábne hebké, pevnejšie a majú výrazne väčší objem.
Táto ajurvédska bylinná zmes tak predstavuje ideálny umývací a ošetrujúci prostriedok, predovšetkým v prípade jemných vlasov. Okrem (indických mydlových orechov) obsahuje napr. shikakai, amlu, bhringaraj nebo neem, rastliny so silným účinkom na kvalitu a zdravie vlasov. Tieto rastliny posilujú vlasové korienky a štruktúru vlasov, pôsobí proti vypadávaniu vlasov, predchádzajú šediveniu vlasov, pôsobia proti lupinám a rôznym kožným problémom. Reetha a shikakai obsahujú prírodné saponiny a čistia tak intenzívne vlasy a vlasovú pokožku. Táto receptúra dodáva vlasom výrazný objem a lesk.
Khadi prášok ZO ZMESI BYLÍN je vhodný pre všetkých, kto sú alergický na chemické látky. Jeho obsahom sú jedine účinné rastliny, neobsahuje absolútne žiadne ďalšie zložky. Vlasy myje veľmi jemne, avšak účinne. Vďaka svojmu jemnému zloženiu predstavuje zároveň výborný detský šampón.

Použitie:
V závislosti na dĺžke Vašich vlasov rozmiešajte 1-2 lyžice prášku s vriacou vodou, až vznikne homogénna pasta. Po vychladnutí na telesnú teplotu naneste priamo na mokré vlasy. Nechajte pôsobiť 10-15 minút. Dlhšia doba pôsobenia v dĺžke 30 minút zosiluje účinok na pokožku hlavy a na vlasy. Vlasy opláchnite len vodou.
Použitie je zo začiatku nezvyčajné, pretože umývacia zmes nepení, je však veľmi účinná.

Tip pre použitie – ajurvédska receptúra:
Povarte 2 lyžice prášku s 2 šálkami vody po dobu 10 minút a nechajte zmes cez noc stáť. Nasledujúci deň zmes preceďte a odvar použite pre umývanie vlasov. Nechajte ho vo vlasoch pôsobiť niekoľko minút a vlasy potom opláchnite len vodou.

Upozornenie pre tých, kto majú chemicky odfarbené blond vlasy: v prípade odfarbených blond vlasov postupujte prosím veľmi opatrne. Vzhľadom k narušeniu vlasovej štruktúry by u odfarbených vlasov mohlo dôjsť k nežiadúcemu tónu. Ten možno po niekoľkých umytiach šampónom z vlasov vymyť, aj tak by ste si v prípade takto ošetrených vlasov mali otestovať pastu na vzorku vlasov.

Zloženie (INCI): extrakt z kôry Sapindus Mukurossi (reetha), Acacia concinna (shikakai), Emblica officinalis (amla), Adatoda vasika (bansa), Eclipta alba (bhringaraj), Azadirachta indica (neem), Ocimum sanctum (tulsi), Trigonella Foenum-Greacum (methi, pískavica grécké seno), Lawsonia enermis (mehendi), Citrus medica limonum (citrón), Rosa sinensis (ibištek), Syzygium cumini (jamun), Mangifera indica (mango)

Obsah: 150 g
Vyrobené v Indii
Tipy ako použiť prášky Khadi nájdete tu

Cena:9,00€