Bylinný čaj LADY CYKLUS

SKU: H-00832

Hmotnosť netto: 30g, 20x1,5g
1 vrecko obsahuje:
0,75g Alchemilka žltozelená vňať/ Alchemilae herba/
0,25g Rebríček obyčajný vňať /Millefolii herba/
0,25g Medovka lekárska vňať /Melissae herba/
0,25g Bedrovník anízový plod /Anisi fructus/
Denna dávka : 3 vrecká čaju na prípravu 1 litra čaju
Množstvo polyfenolov: 49,5mg v dennej dávke

Hormonálna nerovnováha a problémy s tým spojené sťažujú mnohým ženám život. Pravidelná menštruácia je opakujúce sa krvácanie každých cca 28 dní a trvá cca 5 dní. V dnešnej dobe veľmi častý jav a nielen pri mladých dievčatách, že menštruácia prichádza nepravidelne a sprevádzajú ju rôzne nepríjemné syndrómy.
Tento bylinný čaj je preto určený pre ženy s nepravidelnou a slabou menštruáciou v každom veku, na úpravu cyklu a posilnenie ženských orgánov, na oslabenie predmenštruačného syndrómu, pri silnom krvácaní u dospievajúcich, pri neskorom sexuálnom dozrievaní/vo veku 16 rokov bez menštruácie/, pri neplodnosti, pri PCOS polycystických vaječníkoch, pri menopauze.
Alchemilka má sťahujúci účinok a znižuje krvácanie spolu aj s rebríčkom, ktorý má aj protikŕčové a protizápalové účinky. Sú to rastliny bohaté na rastlinné fytohormóny. Aníz bohatý na flavonoidy pôsobí na sliznice a tlmí kŕče. Medovka zase napomáha udržať si pozitívnu náladu a relaxovať.

Doporučené načasovanie: Počítajúc od prvého dňa poslednej menstruácie na 15ti deň je vhodné začať kúru v trvaní 1 týždňa -čiže pred začatím ďalšej menstruácie.
Pre ženy, ktoré z nejakého dôvodu nemajú vôbec menštruáciu sa odporúča začať piť čaj každy deň v trvaní 2 týždňov a potom je potrebné si dať prestávku v trvaní 5-7 dní. Následne by malo nastať krvácanie. Ak sa menštruácia neobjaví, je potrebné postúpiť odborné vyšetrenie.
Ak sa snažíte o počatie dieťaťa, je potrebné piť čaj v trvaní 3 týždňov počítajúc od prvého dňa menštruácie na 15ti deň.

Príprava a dávkovanie:3 vrecká čaju zalejeme 1 litrom vriacej vody, necháme lúhovať 15 minút pod pokrievkou a potom precedíme. Pijeme teplé alebo vychladené, môžme osladiť medom. Ochutiť citrónom sa nedoporúča. Denne sa odporúča vypiť 1 liter čaju.

viac info o čajovej zmesi nájdete v info blogu Herbárium http://www.herbaria.info/content/1-zenske-cajove-zmesi-na-kazdu-etapu-zi...

Cena:1,80€