Amalaki- Amla BIO- prírodný vitamín C 100g

SKU: H-00720

BIO Amalaki prášok je vyrobený zo sušeného ovocia, ktoré sa volá Amla alebo Amalaki známé pod latinským názvom Phyllanthus emblica alebo Emblica officinalis tiež ľudovo ako "indický egreš". Amalaki je malé nažltlé ovocie, ktorého pôvodnou domovinou je India. Tu sa aj stalo súčasťou tradičnej tzv. ajurvédskej medicíny.

K účinkom amalaki sa viaže stará legenda o mudrcovi menom Chyawan z dávnych čias, ktorý podporil svoje chatrné zdravie a nakoniec sa aj dožil vysokého veku práve vďaka konzumácii ovocia známeho ako amalaki. O pravdivosti legendy sa môžeme dohadovať avšak s istotou vieme, že strom je v Indiii považovaný za posvätný a ovocie z neho za "nebeské ovocie".

Amalaki pomáhá podporovať obranyschopnosť organizmu. Prispieva tiež k normálnemu fungovaniu tráviacej sústavy.

Tradičné užívanie: Do pohára nasypete 1 lyžičku prášku, pridáte 2 lyžičky vody a vytvoríte pastu. Túto pastu potom zriedite s ľubovoľným množstvom tekutiny - tak nevzniknú hrudky. Amalaki užívame 3x denne.

Krajina pôvodu: India
Zloženie: 100% Emblica officinalis BIO
Obsah: 100g prášku z plodov Amalaki
Doplnok stravy- neslúži ako náhrada stravy. Neprekračujte denné doporučené množstvo.Skladujte na bezpečnom mieste mimo dosahu detí.
Skladujte na suchom a chladnom mieste.

Výrobca: Salvia Paradise s.r.o., Kvaň 158, 267 62 Komárov, CZ

Cena:6,60€